Gümrükleme

Mezon gümrükleme ihtiyaçları doğrultusunda müşterilerine en uygun çözümleri sunmaktadır. Mezon’ün gümrükleme hizmetleri kapsamında sunduğu çözümler arasında izin belgelerinin takip edilmesi ve dış ticaret danışmanlığı, dış kaynak kullanımı, gelişmiş raporlama gibi hizmetler yer almaktadır.

İzin Belgeleri ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dış ticaret işlemlerinin gerçekleştirilmesinde gerekli her türlü izin ve izin belgesinin takip edilerek neticelendirilmesi sağlanmaktadır.

Değişen mevzuat hükümleri ve uygulamalar hakkında anlık, güncel bilgiler kolay anlaşılır şekilde aktarılmakta, elektronik ortamda ilgili mevzuatlar paylaşılmaktadır.

Dış Kaynak Kullanımı

Firmaların dış ticaret departmanlarında Mezon’ün tecrübeli kadrolarının konumlandırılması, hem dış ticaret işlemlerinin hızlı neticelendirilmesini sağlayacak iletişimin kurulmasını sağlamakta, hem de bilgi birikimi yüksek ekip üyeleri sayesinde, operasyonel takip olanağı yaratmaktadır.

Gümrükleme Süreçlerinizde Gelişmiş Raporlama Sistemi

Mezon’ün gelişmiş bilgi sistemleri teknolojileri sayesinde gümrükleme süreçleriyle ilgili her türlü müşteri beklentisine uygun, ihtiyaca göre esnek raporlama modülleri yaratılmaktadır. Mezon’ün müşterilerine sunduğu hizmetler arasında yer alan Web Portal (quadronet), kurumiçi geliştirme ve sürekli iyileştirme, gümrük operasyonlarıyla ilgili görünebilirlik ve şeffaflık sağlar. Beyannamelerin güncel operasyon ve durumunun takibi, istenen her türlü rapora ulaşılabilirlik, kullanıcıya göre özelleştirme imkanı sunması avantajları arasındadır.

Tarifelendirme

Dış ticaret mevzuatına tabi tutulacak ürünlerin spesifikasyonlarının incelenerek, gümrük tarife cetvelindeki uygun pozisyonunun belirlenmesi sağlanmaktadır.